Veton Surroi: Aktakuzat e Speciales i kanë tri dimensione, atë juridik, politik dhe historik

Nga

Shkrimtari dhe publicisti, Veton Surroi, ka thënë se arrestimet e Gjykatës Speciale i kanë tri dimensione, atë juridik, politik dhe…

Miratimi i ligjit që mundëson tërheqjen e 10% të Trustit, ky është lajmi i fundit nga Ministria e Financave

Nga

Zëvendësministri i Financave dhe Transfereve, Agim Krasniqi, ka bërë thirrje që të tejkalohen ndasitë politike dhe të miratohet Buxheti për…

Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian ‘Pragë 2020’

Nga

Loriana Kuka është medaliste e bronztë e Evropës, në kategorinë -78 kilogramë të xhudos. Ajo fitoi të bronztën në Kampionatin…

AUTO/TECH

Blerësit ankohen se iPhone 12 Mini po shfaq probleme

Nga

Në forume në internet, blerësit e telefonit celular Apple raportojnë se kur ekrani është i kyçur, ai nuk reagon gjatë prekjes. Disa blerës të hershëm të iPhone 12 Mini, po…