Adem Mikullovci e kujton bisedën e fundit me Leze Qenën

Aktori i njohur Adem Mikullovci, e ka bërë publike një pjesë të bisedës së fundit me aktoren Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë.

Ai tregoi se gjatë asaj bisede kishin biseduar se cili do të shkojë më parë të Xhevat Qena, në atë botën tjetër, raporton Gazeta Evropa.

Postimi i plotë i Mikullovcit:

ELIZABETE- Më shkove edhe ti..! A të kujtohet Leze kur ndejtëm bashk herën e fundit qesheshim me fatin që ne të dy mbetëm Mohikanët e fundit dhe pyeteshim se a thua cili nga ne do të shkon i pari te Xhevati: Une thash:”Leze unë do të shkoj para teje”…Ti ma kape veshin dhe më bêrtite:”Përkundrazi unë shkoj para teje,mua më ka grua e ty vetëm shok”..
Dhe ja ! Ashtu edhe ndodhi Elizabett..
Mua më lat të fundit dhe unë s’kam qare pa ardhë te ju.
Po e lëshoj perden, dhe po i fiku dritat….
Teatri i jonë Leze-u mbyll.

Comments are closed.