Alarmante: Afro 1 mijë të infektuar me Covid-19, në Maqedoni

934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që nga shpallja e pandemisë.

I lartë është edhe numri i të shëruarve.

Gjithsej 454 persona e kanë fituar betejën me virusin Korona, ndërsa në 24 orët e fundit 5 persona kanë ndërruar jetë.

Janë kryer gjithsej 2 748 teste, edhe ky një tjetër rekord për sa i përket testimeve.

Comments are closed.