Albin Kurti është pozicionuar në anën e gabuar të historisë, thotë Haradinaj

Daut Haradinaj nga AAK ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti po përdor standarde të dyfishta lidhur me ftesat dhe aktakuzat nga Gjykata Speciale, njofton Klan Kosova.

“Dikur e kritikonte Ramush Haradinajn për dorëheqje pas ftesës në Hagë, ndërsa tani po e kritikon Thaçin për mos dorëheqje”.

Sipas tij Kurti është duke bërë gabim historik me pozicionimin e tij për këtë çështje.

Comments are closed.