Arsenal do ta largojë Granit Xhakën (VIDEO)

Arsenal është i gatshëm që ta largojë nga klubi mesfushorin kosovar, Granit Xhakën.

Sipas Daily Mail, kjo për shkak të polemikave midis Xhakës dhe Topçinjve gjatë kohëve të fundit, shkruan Goal, transmeton Klan Kosova.

Kujtojmë se futbollisti në fjalë ka zemëruar Topçinjtë me reagimin e tij gjatë ndeshjes me Crystal Palace.

Tashmë atij i është hequr titulli i kapitenit dhe ka shumë gjasë që të largohet tërësisht nga klubi.