Atletico Madrid – Cavani, këto janë të rejat e fundit nga Spanja

Atletico Madrid ka ngritur ofertën e tyre për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Edinson Cavani në 18 milionë euro.

Sidoqoftë, një transferim në Los Rojiblancos në janar duket shumë i vështirë për sulmuesin uruguaian. Siç ka mësuar MARCA, Drejtori i Përgjithshëm i Atletico, Miguel Angel Gil Marin u takua me vëllain e lojtarit dhe agjentin, Walter Fernando, të Mërkurën dhe shprehu synimin e klubit për të rritur ofertën e tyre.

Sidoqoftë, PSG nuk është e gatshme të ndajë rrugë me Cavani pasi aktualisht po konkurrojnë për të gjithë trofetë në ofertë.

Përveç kësaj, një tjetër çështje ndodhi në takim pasi përfaqësuesit e lojtarit nuk janë të kënaqur me kushtet financiare të kontratës së ofruar nga Atletico.

Cavani e ka shtyrë PSG-në të pranojë ofertën e Los Rojiblancos dhe ka kërkuar të përjashtohet nga skuadrat e fundit të skuadrës së ndeshjeve të fundit.
Agjenti i tij pritet të largohet nga Madridi dhe një marrëveshje midis të tre palëve duket shumë komplekse për momentin.

Reprezentuesi uruguaian,  do të jetë në dispozicion falas në verë, megjithatë në atë pikë Atletico mund të duhet të garojë me pëlqimet e Chelsea dhe Manchester United për nënshkrimin e Cavani.

Comments are closed.