Ballkani ka fituar dramën në sekondat e fundit ndaj Prishtinës

Kanë përfunduar tri ndeshjet e xhiros së nëntë, ku Drenica, Gjilani dhe Ballkani, kanë shënuar fitore në Superligë.

Në derbin Ballkani – Prishtina, është përfunduar ndeshja pa fitues, ku rezultati përfundimtar është shënuar për 1-1.

Golin e parë në derbi e dha Otto John në minutën e ’34, duke i dhënë epërsi Prishtinës.

Ballkani arriti që të barazoi rezultatin në pjesën e dytë me anë të Mevlan Zekës në minutën e ’88.

Për t’i siguruar fitoren suharekasve u përkudjes përsëri Zeka në minutën 90+ shtesë, duke sënuar për 2-1.

Ndërkaq fitore kanë shënuar Drenica kundër Trepçës ’89 për 2-1, ndërsa Gjilani ka fituar në shtëpi ndaj Besës për 1-0.

Comments are closed.