Bashkëshorti i Vjosa Osmanit thotë se VV dhe LDK i kanë nga 28 deputetë

Prindon Sadriu, bashkëshorti i kandidates për kryeministër që ishte nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, ka ironizuar me Lëvizjen Vetëvendosje, duke ia llogaritur vetëm 28 deputetë.

Sadriu nuk e ka llogaritur deputete Mimoza Kusari-Lila pjesë e Vetëvendosjes, por të Alternativës, raporton Gazeta Evropa.

Postimi i plotë i Sadriut:

Perberja e partive shqiptare ne legjislaturen VII:
LDK 28
VV 28
PDK 24
AAK 13
Nisma 4
AKR 2
Alternativa 1.

Comments are closed.