Daut Haradinaj rrëfen për takimin e parë me Thaçin dhe Veselin

Deputeti i Aleancës për Ardhmerinë e Kosovë(AAK), Daut Haradinaj, gjatë intervistës në Klan Kosova ka rrëfyer për takimin e parë me Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin.

Ai ka bërë me dije se ishte viti 1993 kur Thaçi dhe Veseli teksa po kthehshin nga Shqipëria me armatim ishin ndalë në shtëpinë e tyre në Gllogjan.

Haradinaj ka treguar se bashkë me Thaçin dhe Veselin ishte edhe Luan Haradinaj, tash dëshmor i kombit shqiptar. /Evropa/

Comments are closed.