Dridhet sërish toka

Një tjetër tërmet ka dridhur Shqipërinë pak minuta më parë (09:30). Ko lëkundje është një prej shumë pasgoditjeve që kanë shoqëruar tërmetin e fuqishëm të 26 nëntorit.

Tërmeti ishte 4.2 i shkallës rihter dhe është ndjerë nga banorët.

51 persona kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e tërmetit apokaliptik të së martës.