Edhe një klub anglez në garë për Muriqin

Sulmuesi i Kosovës në fitboll, Vedat Muriqi po kërkohet edhe nga një klub anglez.

Bëhet fjalë për West Bromwich Albion (WBA). Ky klub do të tentojë ta transferojë Muriqin nëse arrinë të ngrihet në Premier Ligë, shkruan “Epoka e re”.

Ish-sulmuesi i Lirisë kërkohet edhe nga Tottenham Hotspur, West Ham United dhe disa klube tjera në Evropë. Ndërsa çmimi i tij është 20 milionë euro.

Comments are closed.