Edi Rama: Serbinë nuk e bombardoi Thaçi e Veseli, por bota demokratike (Video)

Pas aktakuzave të ngrituara nga Prokurori Special me seli në Hagë për presidentin Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, kryeministri Edi Rama, po qëndron në Prishtinë.

Ndërkohë sot në mëngjes, Rama ka publikuar pamje nga lufta çlirimtare e Kosovës dhe një pjesë nga fjalimi që mbajti në Kuvend javën e shkuar lidhur me këtë luftë dhe aktakuzat e ngritura për Thaçin e Veselin.

Kryeministri Rama dje dhe sot ka takuar liderët institucional të Kosovës dhe shumicën e kryetarëve të subjekteve politike.

MIRËMËNGJES😊

MIRËMËNGJES😊nga Prishtina ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë🇦🇱🙏🇽🇰

Posted by Edi Rama on Monday, June 29, 2020

Comments are closed.