Fantastik Vedat Muriqi, Fenerbahce realizon edhe golin e dytë

Skuadra e Fenerbahces ka shënuar edhe golin e dytë në takimin e Kupës së Turqisë ndaj Istanbulspor.

Golin e dytë në këtë duel e ka shënuar, Ferdi Kadiouglu në minutën e 18’të të duelit, raporton GazetaBlic.

Megjithatë, Vedat Muriqi bëri një lëvizje të zgjuar duke vjedhur topin dhe më pas duke asistuar për Ferdin – i cili e kishte portën e hapur për të shënuar.

Rezultati aktual i takimit është 2-0.

Comments are closed.