Gazetari i njohur angazhohet këshilltar i kryeparlamentares Osmani

Redaktori i “Kohës Ditore”, Bekim Kupina, është angazhuar këshilltar i Kryeparlamentares së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Metro.

Blerim Kupina me profesion gazetar punon që një kohë të gjatë në të përditshëm Koha Ditore.

Përveç Kupinës, këshilltar i Osmanit ditë më parë është emëruar edhe Artan Murati, profesor i të Drejtës së Bashkimit Evropian.

Në kabinetit e kryetares së Kuvendit Vjosa Osmanit, janë edhe Faton Peci, dhe tjetra është Egnesa Vitia, që më parë ishte pjesë e mediave kosovare.

Comments are closed.