https://www.youtube.com/watch?v=8YaLwF1YCnI

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës jep lajm të mirë për motin

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditëve në vijim(e premte dhe e shtune), do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas këtij instituti, të premten në mëngjes parashihet të krijohen ngrica të dobëta, kryesisht rreth viseve malore, ndërsa mjegulla do të shfaqet sërish në disa ultësira.

https://www.youtube.com/watch?v=8YaLwF1YCnI

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme”, thuhet në këtë njoftim. /Gazeta Evropa/

Comments are closed.