Kampioni i botës në boks futet në zyrën e presidentit Thaçi, do të dekorohet

Kampioni i Botës në Boks, Haxhi Krasniqi ka ardhur në Kosovë për t’i prezantuar titujt e fituar të shtunën mbrëma.

Boksieri nga Juniku është parë në objektin e presidencës.

Mediat raportojnë se junikasi do të dekorohet nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Krasniqi të shtunën ka fituar titullin e Botës në pesha të mesme pasi ka nokautuar Dominic Boselin.

Haxhi Krasniqi asnjëherë nuk e ka fshehur prejardhjen e tij dhe gjithmonë është shprehur i gatshëm që një ditë të boksoj në Kosovë.

Comments are closed.