Kjo është data kur Anthony Joshua do të rikthehet në ring

Anthony Joshua do të ritkhehet në ring.

Vështirë se do të kishte një lajm më të mirë se ky për gurmanët e boksit, përcjell GazetaBlic.

Kampioni botëror në kategorinë e rëndë, me 12 Dhjetor të këtij viti, brenda kuadratit të ringut, do të dalë përballë bullgarit Kubrat Pulev, me synimin e vetëm, mbrojtjen e titujve të boksit profesionist, IBF, WBA dhe WBO.

Këtë e ka konfirmuar para pak çastesh “Sky Sports”, që edhe gëzon të drejtat e transmetimit.

Comments are closed.