Konfirmohet ndeshja e parë në LaLiga, Athletico-Barça

Athletico Bilbao dhe Barcelona do të jetë ndeshja e parë në LaLiga për këtë sezonë.

Kjo ndeshje do të luhet më 16 gusht në San Mamés, sipas rezolutës të lëshuar nga kreu i Gjykatës Tregtare i Madridit.

Ky vendim ka ardhur pasi është vendosur që ndeshjet të mos luhen më gjatë  të hënave.