Lajmi i fundit/ Veseli po mbanë takim me kryetarët e degeve

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, po mbanë takim me kryetarët e degeve të kësaj partie.

Gazeta Evropa mëson se në këtë takim po diskutohet për rezultatin e zgjedhjeve të 6 tetorit.

PDK humbi zgjedhjet, duke u radhitur pas VV-së dhe LDK-së.

Pas kësaj humbje, Veseli pranoi rezultatin, duke deklaruar se PDK-ja do të mbetet në opozitë.