Më në fund, Vidal transferohet në Inter

Arturo Vidal do t’i bashkohet Interit.

Inter do ta kompletojë transferimin e mesfushorit të Barcelonës, Arturo Vidal.

Fabrizio Romano nga Sky Sport raporton se Nerazzurrët në orët e ardhshme do ta finalizojnë transferimin e reprezentuesit kilian, transmeton lajmi.net.

Marrëveshja me futbollistin është arritur disa
ditë më parë dhe Vidal pritet që së shpejti të mbërrijë në Milano.

Vidal do të rikthehet në Serie A ku kaloi një aventurë të suksesshme te skuadra e Juventusit.

Në ndërkohë, Inter është duke punuar për shitjen e mbrojtësit Diego Godin te skuadra e Cagliarit.

Comments are closed.