Ngjarje e rëndë: Vdes 38 vjeçari nga Gjakova, ra nga ndërtesa

Një 38 vjeçar nga fshati Malishevë e Komunës së Gjakovës, ka vdekur, si pasojë e rrëzimit nga një ndërtesë e lartë, shkruan Gazeta Blic.

Lajmi është bërë i ditur nga Policia e Kosovës, përmes një njoftimi për media.

Trupi i pajetë i 38 vjeçarit, është dërguar për oduksion me urdhër të Prokurorit të rastit.

“Viktima është rreth moshes 38 vjeç nga Malisheva. Lidhur me rastin janë njoftuar të gjitha njësitë përgjegjese të cilat kanë dalë në vendin e ngjarjes si dhe prokurori kujdestar dhe inspektori i punës. Me urdhër te prokurorit kujdestar trupi i pajetë dërgohet për obduksion”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Comments are closed.