Pamela Anderson zbulon se cila kategori e njerëzve janë më të mirë në shtrat

Aktorja seksi, Pamela Anderson, e cila për më shumë se 30 vite është vegane dhe lufon për të drejtat e kafshëve, ka zbuluar se cila katefori e njerëzve janë më të mirë në shtrat.

E ftuar në “Good Morning Britain”, ajo tha se njerëzit që nuk hanë mish janë shumë më të mirë në seks, transmeton portali arbresh.info.

“Veganizmi patjetër që ka një efekt pozitiv në të bërit seks. Unë e kam dëgjuar nga njerëz të tjerë, dhe unë jam vegan vetë, kështu që jam shumë e sigurt për këtë deklaratë dhe jam plotësisht dakord me këtë deklaratë. Por unë gjithashtu mendoj se gjithmonë jam argëtuar më shumë me njerëzit që nuk kanë konsumuar mish”, tha ajo.

“Kolesteroli në mish, vezë dhe produktet e qumështit bën që arteriet të mbyllen (jo të ngurtësojnë asgjë tjetër!), Ngadalëson rrjedhën e gjakut në të gjitha organet, jo vetëm në zemër. Veganizmi mund të përmirësojë shëndetin tuaj të përgjithshëm dhe të rrisë durimin në dhomën e gjumit”, ka shtuar ajo.

Sipas saj, një trup i shëndetshëm është një trup seksi dhe ngrënia e mishit nuk bën pjesë aty, sepse shoqërohet me sëmundje të zemrës, diabet, goditje në tru dhe mbipesha, dhe të gjitha sa më sipër janë shkaqet kryesore të mosfunksionimit në shtrat.

Edhe pse Pierce Morgan u mundua që të kundërshtonte atë, dhe t’i tregonte që ai konsumon mish dhe është i mirë në shtrat, aktorja seksi vazhdoi të këmbëngulte se dieta me bazë bimore është ideale për një seks të mirë.

Comments are closed.