Përfundon numërimi i votave të diasporës, këto janë rezultatet

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të diasporës.

Mërgata kosovare ka votuar më së shumti për Lëvizjen Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit, raporton Kallxo.com.

Këto janë rezultatet ende jo përfundimtare : VV – 6.850 vota, LDK – 2.138, PDK – 2.103, koalicioni Nisma-AKR-PD – 891 dhe koalicioni AAK-PSD – 550 vota.