Përsëri tërmet në Shqipëri, tash në Vlorë

Një tërmet me magnitudë 3.4 është ndjerë në Vlorë rreth orës 11:00.

Lëkundja u ndje afër Orikumit, ndërsa thellësia ishte 3.4.

Prej një jave vendi Shqipëria është tronditur nga tërmete të fuqishme. Deri më tani 51 persona kanë humbur jetën dhe qindra të tjera kanë mbetur të plagosur.

Comments are closed.