Reagon anëtari i Bordit për luftimin e COVID-19, që u gjobit për maskë sot nga Policia

Anëtari i Bordit për luftimin e COVID-19 në Kosovë, Besim Kodra, është gjobitur sot nga Policia e Kosovës pasi ishte pa maskë në veturë dhe i vetëm. Kodra e ka e ka cilësuar arbitraritet shtetëror dënimin nga policia, shkruan Gazeta Metro.

Sot Besim Kodra, anëtar i Bordit për luftimin e Covid-19 në Kosovë, është dënuar nga Policia për mos mbajtje të maskës në veturë.

https://www.youtube.com/watch?v=8YaLwF1YCnI

Kodra është shprehur i ashpër në Facebook dhe e ka cilësuar arbitraritet shtetëror dënimin nga policia.

Mirëpo për këtë dënim sipas tij do të vendosë Gjykata.

Më poshtë postimi i plotë i tij.

Comments are closed.