Recetë: Smoothie me avokado dhe bajame

Nesër filloni punën që në orët e hershme të mëngjesit dhe ndiheni të rraskapitur, atëherë kjo pije e shijshme është perfekte për një mëngjes aktiv.

Përbërësit e nevojshëm:

200 ml djathë pa yndyrë

100 ml qumësht bajame

100 g banane të ngrira

1 avokado

1 lugë bajame të bluara

Mënyra e përgatitjes:

Vendosni gjithçka në një blender dhe përzieni mirë.

Comments are closed.