Ushqimet që kanë shumë pak kalori dhe nuk ndikojnë në shtimin e peshës

Ekzistojnë disa ushqime që futen në listën e ushqimeve mike për organizmin tuaj.

Ato kanë një sasi minimale kalorish dhe nuk ndikojnë në shtimin e peshës tuaj dhjamore.

Kokoshkat, nëse janë pa gjalpë dhe pa kripë, mund të hahen në sasi të pakufizuar;

1 patëllxhan i pjekur ka vetëm 20 kalori kështu që mos u mendoni shumë;

Portokalli dhe qitro rekomandohet për rënien në peshë;

Pjepri dhe shalqiri kanë pak sheqer dhe shumë ujë;

Kungujt kanë 40 kalori për 1 racion dhe
përmirësojnë funksionet tretëse;

Trangulli përmban shumë ujë;

Mollët;

Kumbullat kanë pak kalori;
Sallata;

Frutat e pyllit;

Lakra dhe lulelakra./mapo

Loading...