Vjosa Osmani e thyen heshtjen, deklarohet për marrëveshjen me VV-në

Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thyer heshtjen. Ajo është shfaqur optimiste sa i përket arritjes së marrëveshjes së koalicionit qeverisës me VV-në, raporton Gazeta Evropa.

“Ka hapësirë që të gjejmë zgjidhje të mirë dhe të përbashkët. Ka hapësirë që të tejkakalohen ndasitë. Dhe ka vullnet. Për gjithçka do të njoftoheni me kohë”, ka thëne Osmani, pas takimit me takimit me presidentin e Shqipërisë Ilir Meta.

Mosmarrëveshjet në mes të VV-së dhe LDK-së, kanë të bëjnë me ndarjen pozitave shtetërore.
/ Gazeta Evropa/

Comments are closed.