Zyrtare: Anglia dhe Kosova luajnë me këta lojtarë

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Kosovës dhe Anglisë, shkruan Gazeta Evropa.

Ndeshja Kosovë -Angli luhet sonte në ora 20:45, në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian 2020.

Për Kosovën kjo është ndeshja më e rëndësishme që nga pranimi në UEFA-s.