ZYRTARE: Publikohet lista e Kosovës për ndeshjet ndaj Çekisë dhe Anglisë

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e fundit në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Kosova do të luan me Republikën e Çekisë, më 14 nëntor në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen dhe me Anglinë, më 17 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, raporton Gazeta Evropa.

Kombëtarja e Kosovës radhitet e treta, me një pikë më pak se sa Çekia dhe me 4 më pak se sa Anglia.